Kā iegūt baltākus zobus mājas apstākļos?

Veselīgs un skaists smaids ir viena no cilvēka vizītkartēm, kas nepaliek nepamanīta. Taču, lai smaids būtu skaists un gan sev, gan citiem tīkams, ir nepieciešams par zobiem arī ikdienā rūpēties. Taču nereti, lai arī cik rūpīgi zobi tiktu gan tīrīti, gan diegoti, izmantojot specializēto zobu diegu, krāsa tomēr ar laiku mainās – kļūst nespodrāka, pelēkāka vai dzeltenīgāka. Tas skaidrojams gan arī cilvēka novecošanas faktoru, gan arī dzīves stilu un ēšanas paradumiem. Tāpat arī, regulāri lietojot pārtikas produktus un dzērienus, kas satur krāsvielas, zobi laika gaitā zaudē baltumu. Tik ierastā kafija, kā arī melnā tēja ir tikai daži no produktiem, kas padara zobus dzeltenākus; zobus dzeltina arī smēķēšana. Lai zobi kļūtu baltāki, pirmkārt, nepieciešams ir doties pie higiēnista; protams, nedrīkst aizmirst arī par regulāru zobārsta apmeklējumu. Tomēr, ja šķiet, ka zobus nepieciešams padarīt par pāris toņiem gaišākus, tad speciālistu piedāvātais variants ir zobu balināšana. Taču jārēķinās, ka tas ir maksas pakalpojums, kas turklāt ir ik pa laikam arī jāatkārto, lai rezultāts būtu noturīgāks. Ja nav liekas naudas, par kuru balināt savus zobus, tad iespējams ar pavisam niecīgiem izdevumiem veikt zobu balināšanu mājas apstākļos.

Pārtikā ir lietojami dažādi produkti, kas ne tikai paši par sevi zobiem nedara nekādu kaitējumu, bet gan arī vēl uzlabo to estētisko stāvokli. Līdz ar to, ja gribas baltākus zobus, tad noteikti ir uzturā jālieto zemenes, kā arī tumšā šokolāde. Varbūt liekas nedaudz dīvaini, ka šokolāde var padarīt zobus baltākus, tomēr tā patiešām ir. Svarīgi gan atcerēties, ka jālieto ir tumšā šokolāde nevis piena vai kāda cita.

Viens no zobu baltināšanas paņēmieniem ir citronu sula. Tā ir jāsajauc kopā ar sodu un jāuzsmērē gan uz zobiem, gan smaganām. Tomēr šādu metodi nevajadzētu lietot ikdienā – lai gan rezultāts drīz vien būs acīm redzams, tomēr citrons var padarīt zobus jutīgus, kā arī emalja var laika gaitā palikt daudz trauslāka. Arī ābolu etiķis var palīdzēt iegūt ātru efektu, taču arī uz šī produkta lietošanu attiecas tie paši noteikumi, kas uz citronu sulu, turklāt pat vēl vairāk. Ābolu etiķi var izmantot, ja patiešām uzreiz ir nepieciešams padarīt zobus par pāris toņiem gaišākus, taču, lai nenodarītu kaitējumu zobiem, šo metodi vajag izmantot tikai ļoti retos gadījumos.

Viens no labu un koptu zobu pamatlikumiem ir to tīrīšana ar specializētām zobu pastām. Protams, tagad veikalu plauktos ir daudz un dažādas zobu pastas, kas piedāvā sniegt gan žilbinošu smaidu, gan svaigu elpu visas diennakts garumā u.c. Taču ne vienmēr uz šādām reklāmām vajag paļauties, jo visi taču savu preci pārdod kā māk, bet solītais rezultāts ir tikai retos gadījumos. Mājas apstākļos katrs pats var izgatavot zobu pastu ar baltinošu efektu – turklāt par pavisam pieticīgiem līdzekļiem. Nepieciešams ir vien ūdeņraža peroksīds un soda. Abas sastāvdaļas ir jāsajauc kopā, lai iegūtu zobu pastai līdzīgu masu. Pēc tam pašgatavotā zobu pasta ir jāuzklāj uz zobiem un jānotur apmēram divas minūtes. Svarīgi gan atcerēties, ka to nevajag norīt, bet gan izskalot. Pēc tam var iztīrīt zobus arī ar veikalā nopērkamo zobu pastu.

Pie ieteicamajiem pārtikas produktiem, protams, ir arī dažādi piena izstrādājumi, kas galvenokārt zobus stiprina. Baltāku efektu varēs iegūt, ēdot Čedaras sieru.

Follow me!